Home Firmy Zvyšte svou produktivitu
Firmy

Zvyšte svou produktivitu

Zamával jste se ráno na rozloučenou a vyměnili jste své spolupracovníky za kočku. Práce z vašeho obývacího pokoje může pro některé znít jako splněný sen, ale jak můžete zůstat každý den na trati?

V této příručce se podíváme na to, jak úspěšně pracovat z domova, a nabídneme jednoduché tipy, jak začít.

Jak úspěšně pracovat z domova

 1. Vytvořte vyhrazený pracovní prostor
  pracuje z pohovky
  To není dobré nastavení!
  Sedíte na gauči, notebook spočívá na kolenou a televize na pozadí bije. Co je špatného na tomto obrázku? Ušetříme vám čas … všechno. Pokud vás zajímá, jak pracovat z domova, jednou z nejdůležitějších věcí, kterou musíte udělat, je vytvoření vyhrazeného pracovního prostoru.

Pracovní plocha, kterou dokážete vyrobit, bude do značné míry záviset na typu domu nebo bytu, ve kterém právě teď žijete. Pokud máte to štěstí, že máte náhradní místnost, můžete ji proměnit ve studii. Mnozí z nás samozřejmě nemají to štěstí, a proto musí hledat jiné možnosti. Pokud vše, co máte, je malý obývací pokoj, měli byste se přesto pokusit věnovat rohu práci, například.

 
Ať už si vyberete jakoukoli oblast, pravidla jsou stejná. Učinte prostor příznivým pro práci. Potřebujete dostatek místa na stole nebo stole, dostatečné osvětlení a minimální nepořádek. Proč se podívat na tyto nápady na organizaci kanceláří a začít?

 1. Šaty do práce každé ráno
  Spoiler: To, co nosíte, ovlivňuje to, jak pracujete. Informace zveřejněné v časopise Journal of Experimental Social Psychology naznačují, že odborníci zažívají „uzavřené poznání“, když nosí určitá vlákna. Například, jako součást výzkumu, účastníci, kteří měli na sobě bílé laboratorní pláště, si vedli lépe, pokud jde o testy, které vyžadovaly pozornost.

I když může být lákavé po celý den sedět ve vašich načechraných pyžamech, mohlo by to bránit vaší produktivitě. Když mluvíme o tom, jak úspěšně pracovat z domova, neměli bychom nikdy přehlédnout sílu našeho oblečení. Každé ráno vstaň a oblékni se, jako bys šel, kdybys šel do kanceláře. Bude to velký rozdíl.

 1. Sledujte svou pracovní dobu
  Zahájíte pracovní den, posaďte se ke svému počítači a během několika minut se ocitnete bezcílně posouvající se přes Facebook nebo zprávy. Jejda, udělali jste to znovu. Pokud nemůžete pomoci rozptýlit, může pomoci sledování vaší pracovní doby. Existuje spousta užitečných nástrojů online, včetně Toggl, Harvest a Everhour, které můžete vyzkoušet. U všech výše uvedených věcí jednoduše stisknete tlačítko Start, když pracujete, a pauzu, když máte přestávku.

I když nemusíte sledovat své pracovní doby, tento trik je skvělý způsob, jak se soustředit. S vědomím, že jste načasováni, se budete pravděpodobně více soustředit na daný úkol. Jste si vědomi, kdy si uděláte přestávky a jak dlouho. Například byste si mohli nastavit výzvu pracovat na hodinu a mít pětiminutovou přestávku.

Author

tristate